Szkoła Podstawowa w Michałowie - obchody 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

Dzisiaj – 13 grudnia 2021 roku przypada 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Ogłoszony niezgodnie z konstytucją – stan nadzwyczajny, doprowadził do internowania ponad 10 tysięcy działaczy opozycji antykomunistycznej, tysiące kolejnych było inwigilowanych i zastraszanych. Polała się krew- kilkadziesiąt osób straciło życie. Był to bardzo trudny okres w historii naszego kraju. Dziś, pamiętając o tym wydarzeniu, a przede wszystkim o ofiarach Stanu wojennego, uczniowie naszej szkoły brali udział w lekcji tematycznej, podczas której poznali okoliczności wprowadzenia stanu wojennego, realia życia codziennego. Wyświetlono filmy edukacyjne oraz wykorzystano materiały IPN. Zapalono też symboliczne światło pamięci.

Szkoła Podstawowa w Michałowie-logos_white_spm
Szkoła Podstawowa w Michałowie

Menu

Kontakt

Szkoła Podstawowa w Michałowie

Michałów 39,

96-330 Puszcza Mariańska

+46 831 81 12
sp.michalow@wp.pl

Media społecznościowe

Skip to content