7 października odbył się w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tydzień wcześniej na tablicy w korytarzu wisiały różne materiały dotyczące tego wydarzenia. Oprócz oficjalnego logo, był list do rodziców, różne zagadki oraz kolorowa tabliczka mnożenia. Na końcu zawisł transparent z nazwą święta. Uczniowie bardzo chętnie zgłaszali się do patroli egzaminacyjnych. Najpierw wszyscy zostali przeegzaminowani, a więc zostali ekspertami, a potem oni egzaminowali innych uczniów. Przepytani z tabliczki mnożenia w zakresie 100 zostali wszyscy uczniowie klas 4 – 8, nauczyciele, a nawet kilkoro rodziców. Uczniowie klas młodszych zostali przepytani z tabliczki mnożenia w zakresie 30. Uczniowie swoje odznaki i certyfikaty wkleili do zeszytów od matematyki. Było dużo śmiechu i zabawy.

opracowała: Justyna Pietraszewska